Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Arabuluculuk Yarışması

Arabuluculuk yarışması

5 Şubat- 11 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) 16. Ticari Arabuluculuk Yarışmasının bir parçası olmanın ve bu organizasyon müsabakalarında hakem olarak görevlendirilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Arabuluculuk Haftası ve Ticari Arabuluculuk Yarışması

Just & Fair Arabuluculuk Merkezi, bu yıl 16. sı yapılan Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Arabuluculuk haftası ve Ticari Arabuluculuk Yarışması’na katkıda bulunmaktan mutluluk duymaktadır.  Etkinlikte hakem olarak görevlendirilen, Just & Fair Arabuluculuk Merkezi’nin kurucu ortağı Prof. Dr. Vahit Bıçak, yarışmacı takımları müzakere yetenekleri, problem çözme becerileri ve arabulucudan en iyi şekilde yararlanma kapasiteleri açısından sahip oldukları yeteneklerini değerlendirdi.

Organizasyon Komitesine teşekkür

Prof. Dr. Vahit Bıçak etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada;  “hafta boyunca iki oturumda hakim, iki oturumda yedek hakim ve bir oturumda da gözlemci olarak görev yapmaktan büyük keyif aldım. Öğrencilerin dava dosyalarına mükemmel hazırlanmış olmaları, üst düzey beceriler sergilemelerini ve sanal ortamda yapılan yarışmada sorunsuz bir şekilde gezinme becerileri göstermeleri övmeye değer. Bu harika çevrimiçi arabuluculuk haftasının ve arabuluculuk yarışması yoluyla eğitim etkinliğinin bir parçası olmamızı mümkün kılan Milletlerarası Tahkim Kurulu (ICC) Organizasyon Komitesine teşekkürlerimizi sunarız ” dedi.

Eşsiz bir fırsat

ICC Uluslararası Arabuluculuk Yarışması ve Arabuluculuk Haftası, bu sene ilk kez online olarak gerçekleştirdi. ICC’nin düzenlediği yılın en büyük eğitim etkinliği olan Arabuluculuk Haftası ve Arabuluculuk Yarışması, bilgi paylaşmak, yeni gelişmeleri tartışmak ve arabuluculuk alanındaki en son teknikler, stratejiler ve eğilimler hakkında değerli bilgiler edinmek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. 

Etkinlik, öğrencilere teoriyi pratiğe geçirme ve dünyanın en iyi arabulucuları ile etkileşim kurma fırsatı vermektedir. Bu benzersiz bilgi alışverişi, profesyonellerin rehberlik, geri bildirim ve destek yoluyla yeni nesil arabulucuları ve arabuluculuk hizmetinden yararlananları  aydınlatmaları ve onlarla ilgilenmeleri büyük bir fırsat oluşturmaktadır. 

48 üniversite takımı

ICC Arabuluculuk Yarışması, 250’den fazla öğrenci ve koçun yanı sıra dünyanın her yerinden 120’den fazla profesyonel arabulucu ve arabulucu eğitmeni ile çok sayıda gönüllü, sponsor ve gözlemciyi bir araya getirmektedir. 2021 için yaklaşık yüz arabuluculuk oturumunda yarışmak üzere 48 üniversite takımı seçilmiş bulunmaktadır. 

Arabuluculuk haftası boyunca en son endüstri eğilimleri için çeşitli eğitim programları ve ICC Arabuluculuk Yuvarlak Masa toplantıları da düzenlenmektedir. 

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir